img

Gdańsk gospodarzem wielu konferencji

Duże i pełne atrakcji miasto, jakim jest niewątpliwie Gdańsk, to doskonała lokalizacja na organizację konferencji, szkoleń, eventów oraz innych wydarzeń biznesowych. Miasto oferuje nie tylko świetną bazę konferencyjno-szkoleniową, ale również możliwość ciekawego spędzenia czasu. Osoby, które przyjeżdżają do Trójmiasta na konferencje czy spotkania branżowe mogą w czasie wolnym zrelaksować się, zwiedzać miasto i okolice oraz korzystać z wieli atrakcji. A do zobaczenia jest całkiem sporo.

1. Fontanna Neptuna – to obowiązkowy punkt zwiedzania, a także miejsce, z którego koniecznie warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Słynna fontanna znajduje się w samym sercu gdańskiej starówki, warto więc nie tylko sfotografować się na znanym tle, ale również zrobić sobie spacer wśród zabytkowych kamieniczek, ciekawych stoisk, a także zajść do którejś z klimatycznych knajpek czy restauracji serwujących lokalne jedzenie.2. Muzeum Bursztynu – Gdańsk nie bez powodu nazywany jest światową stolicą bursztynu. To właśnie w tym mieście przed wiekami mieli swoje siedziby najbardziej znani złotnicy oraz jubilerzy. Muzeum Bursztynu, znajdujące się w pięknym, zabytkowym budynku, kryje całe mnóstwo eksponatów, dzięki którym można przenieść się w czasie nawet o miliony lat i spojrzeć na życie zamknięte w bursztynowych kroplach. Będąc w Gdańsku warto też odwiedzić stoiska gdańskich jubilerów i wybrać sobie na pamiątkę ciekawą biżuterię z bursztynem.

3. Droga Królewska – warto zrobić sobie nią spacer w przerwie między kolejnymi punktami konferencji lub po zakończeniu długiego dnia pełnego spotkań. Droga Królewska to rozpoczynająca się Złotą Bramą ulica Długa, wokół której znajdują się najpiękniejsze i najciekawsze zabytki gdańskiej starówki. Ulica tętni życiem do późnych godzin nocnych.

4. Gdański Żuraw – nie można być w Gdańsku i nie zobaczyć Żurawia, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów miasta, widocznym na wszystkich pocztówkach i pamiątkach. Brama Żuraw znajduje się w porcie i jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych dźwigów w Europie. Żuraw można zwiedzić od środka, można również wybrać się na spacer nad Motławą, gdzie przycumowanych jest wiele jednostek pływających. Niektóre z nich zamieniono na ciekawe, pełne eksponatów muzea.5. Długie Pobrzeże – to kolejne miejsce, gdzie warto wybrać się na spacer w trakcie konferencji lub po jej zakończeniu. Jest to charakterystyczny deptak, który ciągnie się na zachodnim brzegu Motławy. Można tu znaleźć knajpki, restauracje, a także sporo statków, którymi można wybrać się w rejs.

Zaplecze konferencyjne regionu

Pełna lista hoteli w których ofercie jest - sala konferencyjna na wynajem nad morzem

Gdańsk oferuje wiele atrakcji zarówno turystom przyjeżdżającym tylko zwiedzać, jak i osobom, które przyjeżdżają do miasta w celach biznesowych. W mieście można bez problemu znaleźć hotele na szkolenia i konferencje, które są świetnie wyposażone i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sale konferencyjne dostępne są zarówno w hotelach, jak i w wyspecjalizowanych centrach biznesowych i szkoleniowych.Klienci mają do wyboru zarówno wielkie sale na kilkaset osób, jak i niewielkie, bardziej kameralne wnętrza, które doskonale sprawdzają się na spotkania biznesowe, szkolenia czy małe eventy. Sale na szkolenia i konferencje znajdziemy nie tylko w ścisłym centrum Gdańska, ale również w okolicach miasta. Organizatorzy, którym zależy na prestiżowej lokalizacji w samym centrum, z pewnością znajdą coś dla siebie w którymś z eleganckich hoteli. Natomiast jeśli komuś zależy na spokoju i otoczeniu przyrody, w niewielkiej odległości od Gdańska można znaleźć sporo ciekawych obiektów, które mają ofertę konferencyjną na światowym poziomie.

Zobacz więcej ciekawych obiektów posiadających sale na szkoleniowo-konferencyjne w Gdańsku

Data publikacji: 19.08.2019

Nasi partnerzy