img

Jurata - miejsca na szkolenie i konferencje

Według jednej z legend, Jurata otrzymała swoją nazwę po bogini zamieszkującej dno Bałtyku w bursztynowej komnacie. Pomnik bogini Juraty i jej fontanna znajduje się na skwerze w samym sercu kurortu, jest to ulubione miejsce turystów na wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Przez centrum Juraty biegnie brukowany deptak, przecina on półwysep helski, a jego zwieńczeniem jest jurackie molo o długości 320 metrów, wspaniałe miejsce na romantyczny spacer.
Przechadzając się ulicą Świętopełka, możemy zajrzeć do „Kossakówki”, w miejscu tym podczas wakacji zatrzymywał się i tworzył słynny polski malarz. Jak twierdzą miejscowi w tym właśnie miejscu Wojciech Kossak stworzył między innymi słynne dzieło „Zaślubiny Polski Z Morzem”. Będąc w Juracie, trzeba koniecznie odwiedzić „Bałtykarium”, gdzie możemy z bliska zobaczyć podwodne życie bałtyckich zwierząt, a w części przeznaczonej dla zwierząt mieszkających w terrariach możemy zobaczyć egzotyczne pająki, skorpiony, liczne gady i węże – wyjątkowe i bardzo ciekawe miejsce, doskonałe dla całej rodziny. Osoby podróżujące z czworonogiem zapewne ucieszy fakt, że w Juracie znajdą część plaży przeznaczony właśnie dla nich. Przy wejściu 55, wasze pupile mogą swobodnie korzystać z plaży nie łamiąc przepisów. Park Linowy Ju-huu, zapewni rozrywkę dla całej rodziny. Kilka tras do wyboru, w zależności od zaawansowania oraz trasa „Tarzanek” dla najmłodszych Gości, do tego tyrolka, ścianka wspinaczkowa, kładka i skok Tarzana.

Jurata


Ciekawą propozycją rozrywkową jest projekt Scena Kulturalna. To sezonowa oferta skierowana do odwiedzających nadmorskie miejscowości, w ramach tego projektu możemy trafić na różne koncerty, animacje dla dzieci, występy popularnych kabaretów i spotkania z ciekawymi ludźmi. Plenerowy namiot Sceny Kulturalnej w Juracie znajdą Państwo w okolicach przy ulicy Międzymorze, przy deptaku. Po lewej stronie mola, również w sezonie najmłodsi mogą znaleźć bawialnię „Rozumkowo”, to nie tylko namiot z grami i zabawkami, ale niesamowite spotkania z animatorami zabaw i kreatywnym spędzaniem czasu dla dzieci. Można tu spotkać zabawy z malowaniem twarzy, konstruowaniem balonikowych zwierząt, tańce i wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Dużą część Juraty stanowią lasy, które sprzyjają uprawianiu joggingu, wycieczek rowerowych i pieszych, dla których przygotowano liczne trasy, ale największą atrakcją kurortu są oczywiście piękne plaże z drobniutkim czystym piaskiem o długości kilku kilometrów, zapewniając dostęp do wszystkich sportów wodnych oraz morskich rozrywek rekreacyjnych.

Sale konferencyjne we Władysławowie - 24 km od Juraty

Sale konferencyjne w Jastrzębiej Górze - 32 km od Juraty

Sale konferencyjne w Łebie - 96 km od Juraty

Sale konferencyjne w Ustce - 151 km od Juraty

Sale konferencyjne w Kołobrzegu - 252 km od Juraty

Sale konferencyjne w Międzyzdrojach - 361 km od Juraty
Data publikacji: 17.02.2020

Nasi partnerzy