img

Konferencje na Półwyspie Helskim – atrakcje regionu

Półwysep Helski nazywany jest początkiem Polski i jest jednym z najciekawszych regionów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Na Helu znajduje się wiele atrakcyjnych miejscowości, które warto odwiedzić nie tylko w celach turystycznych. Miasta na Półwyspie Helskim są też doskonałą bazą do organizowania konferencji, szkoleń czy innych branżowych wydarzeń. Wybierając ten region na miejsce konferencji można mieć pewność, że uczestnicy wydarzenia nie będą się nudzić po godzinach.

1. Władysławowo – miasto warto zwiedzić ze względu na rozległe, piaszczyste plaże, które sprzyjają wypoczynkowi nad morzem. Znajduje się tu Aleja Gwiazd Sportu, w której znajdziemy nazwiska najwybitniejszych polskich sportowców. Z Władysławowa niedaleko jest na Rozewie, gdzie znajduje się jedna z najsłynniejszych latarni morskich. Warto się na nią wspiąć, aby podziwiać niezwykłe widoki na okolicę.2. Kuźnica – to stara, klimatyczna wioska rybacka, która znajduje się mniej więcej w połowie Półwyspu Helskiego. Uczestnicy konferencji, którzy poszukują spokoju i możliwości skorzystania ze sportów wodnych mogą wybrać się właśnie tutaj. W Kuźnicy znajduje się niewielki port, który jest doskonale wyposażony we wszystkie sprzęty pływające, potrzebne amatorom wodnych szaleństw.

3. Chałupy – to stara wioska rybacka, która od kilkudziesięciu lat jest jednym z najważniejszych punktów na mapie letniego wypoczynku. Znajdują się tu piaszczyste plaże, mnóstwo ośrodków sportów wodnych, a także klimatyczne knajpki i restauracji, w których można zjeść świeżą rybę. Aby poczuć prawdziwy klimat rybackiej wioski, warto zwiedzać ją po sezonie wakacyjnym, gdy nie ma w niej aż takiego tłumu turystów.

4. Jurata – to miejscowość przede wszystkim dla spacerowiczów, którzy po konferencji chcą nieco rozprostować kości i spędzić czas aktywnie. Główną atrakcją Juraty jest długi, tętniący życiem deptak pełen knajpek z regionalnym jedzeniem. Jako że miejscowość położona jest w lesie sosnowym, panuje w niej dobry, uzdrowiskowy mikroklimat, który sprzyja relaksowi i wypoczynkowi.5. Jastarnia – to kolejna miejscowość, która spodoba się miłośnikom sportów wodnych oraz leniwego plażowania. Nieopodal miejscowości znajduje się niewielkie lotnisko, które organizuje loty widokowe nad wybrzeżem. Dla uczestników konferencji może to być ciekawa atrakcja jako wartość dodana do branżowych spotkań i wielogodzinnego przebywania w salach konferencyjnych.

Sprawdź również - obiekty konferencyjno-szkoleniowe w województwie pomorskim

Zaplecze konferencyjne regionu

Organizacja konferencji na Półwyspie Helskim pozwala na przygotowanie wydarzenia na światowym poziomie, który z pewnością zostanie zapamiętany przez uczestników na długo. Sale konferencyjne znajdziemy przede wszystkim w dużych, świetnie wyposażonych hotelach, które posiadają rozbudowaną ofertę dla biznesu. Hotele konferencyjne znajdziemy zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach na Półwyspie Helskim.Organizatorzy, którzy decydują się na konferencje z dala od wielkich ośrodków miejskich, mogą liczyć na kameralną atmosferę, niespotykany klimat, a także piękne okoliczności przyrody. Helskie miejscowości doskonale sprawdzą się przy organizacji kilkudniowych wydarzeń z zakwaterowaniem oraz oferowaniem uczestnikom wielu ciekawych, nadmorskich atrakcji. Sale szkoleniowo-konferencyjne dostępne są w wielu metrażach do wyboru. Można więc na Półwyspie Helskim zorganizować każde branżowe wydarzenie – wielką konferencję, ciekawy event czy kameralne spotkanie biznesowe w klimatycznych warunkach.

Zobacz inne hotele na eventy firmowe nad morzem

Data publikacji: 20.08.2019

Nasi partnerzy