img

Sopot miejscem wielu prestiżowych konferencji nad morzem

Sopot jest jednym z najpopularniejszych miast wybieranych na wakacyjne wypady. To także miejsce, w którym organizowanych jest wiele branżowych spotkań na większą i mniejszą skalę. Konferencje, targi, wystawy, szkolenia i spotkania biznesowe są w mieście organizowane praktycznie nieustannie. I nic w tym dziwnego – Sopot posiada doskonałą bazę konferencyjno-szkoleniową, a dodatkowo ma wiele ciekawych atrakcji, z których uczestnicy konferencji mogą skorzystać po zakończeniu branżowych spotkań.

1. Opera leśna w Sopocie – to miejsce o kilkudziesięcioletniej historii, w którym występowały największe światowe i Polskie gwiazdy estrady. Spacer po sopockim amfiteatrze to doskonała odskocznia od konferencyjnych spotkań. Można poczuć klimat jego dawnej świetności, a przy odrestaurowanych alejkach obejrzeć zdjęcia najlepszych i najciekawszych występów, jakie odbywały się w tym miejscu na przestrzeni lat.2. Dworek Sierakowskich – to efektowny budynek znajdujący się przy deptaku, który prowadzi do słynnego sopockiego molo. Wewnątrz budynku znajduje się muzeum, można tu również spędzić czas w klimatycznej kawiarni oraz na czwartkowych wieczorach muzycznych, które są organizowane w sezonie letnim. Choć obiekt znajduje się w odległości dwóch ulic od ścisłego centrum miasta, panuje tu spokój i kameralna atmosfera. Kto chce odpocząć od dużej, kilkusetosobowej konferencji, to miejsce będzie idealne.

3. Sopocki Monciak – czyli ulica Monte Cassino. Jest to główny deptak miasta, który o każdej porze roku pełen jest turystów. Jest tu sporo knajpek, pubów i restauracji, a także sklepów z pamiątkami. Spacerując deptakiem można podziwiać efektowne, XIX i XX-wieczne kamienice, które ciągną się po obu stronach ulicy. Najbardziej znanym budynkiem nie jest jednak żaden zabytkowy obiekt, a Krzywy Domek wybudowany w 2004 roku. Jego zewnętrzna fasada nie ma ani jednej prostej linii i sprawia niesamowite wrażenie.

4. Sopockie Molo – nie da się być w Sopocie, aby nie zajrzeć choć na chwilę na długie, wychodzące głęboko w morze molo. To doskonałe miejsce na spacery, warto więc skorzystać z możliwości aktywnego relaksu w przerwie między spotkaniami w trakcie konferencji.5. Latarnia morska – to propozycja dla osób, które lubią wspinać się po schodach. Obiekt ma 39 metrów wysokości, a więc schodów jest całkiem sporo. Jednak z punktu widokowego na szczycie latarni można podziwiać niezwykły widok na całe miasto, jego okolice oraz na morze.

Zaplecze konferencyjne regionu

Sopot i jego najbliższe okolice mają doskonałe zaplecze do organizacji większych i mniejszych wydarzeń branżowych. Sale konferencyjne w Sopocie znajdziemy między innymi w eleganckich, luksusowych hotelach znajdujących się przy głównych ulicach miasta. Są one doskonale wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, które są potrzebne do zorganizowania wydarzenia na najwyższym poziomie. Hotele na szkolenia i konferencje mają bardzo bogatą i elastyczną ofertę.Coś dla siebie znajdą zarówno organizatorzy szukający potężnych sal na kilkaset osób, jak i klienci, którym zależy na mniejszych, bardziej kameralnych pomieszczeniach. Co więcej, sale na szkolenia i konferencje można również znaleźć w lokalizacjach nieco bardziej oddalonych od centrum. Mają one świetny dojazd, a ich dużą zaletą jest spokojna atmosfera, dzięki której uczestnicy konferencji mają możliwość spotkania się w wyjątkowych okolicznościach przyrody i w miejscu, które będzie sprzyjało branżowym rozważaniom.

Wszystkie centra konferencyjne i hotele z tego regionu można znaleźć w serwisie - sale biznesowe na wynajem nad morzem

Zachęcamy również do zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą hoteli z Gdańska. Pełna lista znajduje się na stronie sale na spotkania biznesowe i konferencje Gdańsk

Data publikacji: 29.08.2019

Nasi partnerzy