img

Świnoujście nad morzem – atrakcje dla uczestników konferencji

Położone tuż przy granicy z Niemcami Świnoujście to miejscowość typowo turystyczna, która świetnie sprawdza się także jako miejsce organizacji wielu biznesowych spotkań na większą i mniejszą skalę. Osoby, które przybywają do miasta na konferencje i eventy, mogą w czasie wolną korzystać z wielu atrakcji, jakie oferuje Świnoujście i najbliższe okolice miasta. Gdzie warto się wybrać w przerwie pomiędzy kolejnymi biznesowymi wydarzeniami?

1. Twierdza Świnoujście – duży, świetnie zachowany obiekt obronny to doskonałe miejsce na spacery dla miłośników dawnej historii i nie tylko. W twierdzy znajduje się Muzeum Historyczne oraz wiele punktów widokowych. Twierdza zlokalizowana była w takim miejscu, aby nie dopuścić do miasta wroga, można więc mieć z niej doskonałe widoki na morze.2. Latarnia Świnoujście - osoby, które chcą zrobić sobie bardziej aktywną przerwę od konferencji czy spotkań biznesowych, mogą wybrać się na spacer do latarni morskiej. Latarnia Świnoujście jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli tego typu na polskim wybrzeżu Bałtyku. Jest duża, masywna, a na szczycie znajduje się wygodny taras widokowy. Komu uda wspiąć się na szczyt, będzie mógł podziwiać niezwykłe widoki miasta i okolic.

3. Park Zdrojowy – to pozostałość z czasów, gdy Świnoujście było bardzo popularnym uzdrowiskiem. Park jest idealnym miejscem na spacery, aktywne uprawianie sportu czy po prostu relaks na łonie natury. Osoby, które przybyły do Świnoujścia na konferencje czy szkolenia, mogą w parku wypocząć i naładować baterie po wyczerpującym dniu w Sali konferencyjnej.

4. Podziemne Miasto na wyspie Wolin – to jedna z dosyć niedawno otwartych atrakcji Świnoujścia. Jest to zespół korytarzy i schronów, które były wykorzystywane w trakcie drugiej wojny światowej i służyły za kwatery wielu polskich dowódców. Podziemne miasto z pewnością będzie prawdziwą gratką dla miłośników historii i ciekawych, ukrytych fortyfikacji.5. Plaża i deptak – aby odpocząć po konferencji i poczuć typowy klimat nadmorskiego miasteczka, warto wybrać się na plażę i spacer deptakiem. W Świnoujściu wzdłuż deptaku można zobaczyć dawne domy zdrojowe oraz wiele nowoczesnych obiektów uzdrowiskowych. Na deptaku znajdziemy sporo knajpek, kawiarni oraz sklepów z pamiątkami. Najbardziej tłoczno jest tu w sezonie letnim, ale w inne pory roku spacer deptakiem również może być dobrym sposobem na relaks.

Zobacz pełną listę hotele na szkolenia firmowe nad morzem

Zaplecze konferencyjne regionu

Świnoujście jest miastem, które posiada doskonałą bazę noclegową i gastronomiczną dla turystów, którzy szczególnie w sezonie letnim przyjeżdżają do tego uzdrowiskowego miasta wręcz masowo. Warto jednak pamiętać, że miasto świetnie sprawdza się także jako miejsce organizacji konferencji, imprez branżowych, eventów czy szkoleń dla firm. Sale konferencyjne dopasowane do potrzeb różnych klientów znajdziemy w hotelach zlokalizowanych przy głównych ulicach miasta, a także w obiektach znajdujących się z dala od centrum i ruchliwych ulic.Hotele na szkolenia i konferencje to spora oferta, wśród której każdy z pewnością znajdzie coś idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Hotele konferencyjne są doskonale wyposażone, posiadają świetne zaplecze dla biznesu, sporo sprzętu multimedialnego i wysoką jakość obsługi. Organizacja konferencji w Świnoujściu pozwala na połączenie poważnych, biznesowych spotkań z nadmorskim relaksem. To dobre miejsce szczególnie na kilkudniowe konferencje, w czasie których można zapewnić uczestnikom wiele atrakcji.

Wiele innych obiektów z ciekawą ofertą konferencyjną można znaleźć w serwisie - szkolenia i konferencje w województwie pomorskim

Data publikacji: 30.08.2019

Nasi partnerzy