img

Szczecin – atrakcje po konferencji i oferta hoteli konferencyjnych

Jak każde duże miasto, także Szczecin jest doskonałym miejscem do rozwoju biznesu oraz organizacji wszelkich branżowych spotkań, konferencji, szkoleń czy eventów. Uczestnicy szczecińskich konferencji mają możliwość po godzinach zwiedzić miasto, skorzystać z wielu ciekawych atrakcji i spędzić czas w wielu niezwykłych miejscach. Kto planuje wyjazd na konferencję do Szczecina, powinien więc zadbać o to, by dobrze wykorzystać czas wolny między poszczególnymi panelami.

1. Zamek Książąt Pomorskich – to zdecydowanie jedno z najciekawszych i przy okazji największych miejsc na mapie atrakcji w Szczecinie. Duży, zabytkowy obiekt jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasta. Można ją zwiedzić od wewnątrz, a jeśli trafimy na ciekawą imprezę, przeniesiemy się w czasie do średniowiecza i będziemy świadkami rycerskich bitew czy szlacheckich uczt na zamku.2. Muzeum Narodowe w Szczecinie – to prawdziwa gratka dla tych uczestników konferencji, którzy lubią zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Szczecińskie muzeum zlokalizowane jest w kilku różnych obiektach, w których znajdują się wystawy tematyczne. Coś dla siebie znajdą więc wielbiciele sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego czy najciekawszych dzieł sztuki. Spacerując pomiędzy poszczególnymi obiektami należącymi do muzeum można też obejrzeć inne szczecińskie zabytki, między innymi ratusz i kilka ciekawych architektonicznie kościołów.

3. Bulwary nad Odrą – to ulubione miejsce spacerowe mieszkańców Szczecina oraz przybywających do miasta turystów. Po godzinach spędzonych w konferencyjnej Sali uczestnicy konferencji mogą wybrać się na długi spacer bulwarami, gdzie znajduje się wiele knajpek, restauracji i innych lokali gastronomicznych, które serwują pyszne, regionalne specjały, często przy dobrej muzyce.

4. Podziemne trasy spacerowe – przygotowano je z myślą o osobach, które lubią historię w bardziej nietypowym klimacie. Do zwiedzania udostępnione są dwa podziemne korytarze: II Wojna Światowa oraz Zimna Wojna. Ten pierwszy tematycznie dotyczy czasów drugiej wojny światowej, drugi natomiast pokazuje schrony i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa z czasów zimnej wojny i zagrożenia atomowego.5. Port w Szczecinie – wyprawa do portu to okazja do obejrzenia na żywo wielkich jednostek pływających, a także możliwość wyprawy statkiem po porcie lub nieco dalej w morze. Jest okazja skorzystania z rejsów wycieczkowych – warto w taki sposób oderwać się od konferencji i naładować akumulatory w ciekawych okolicznościach przyrody.

Zaplecze konferencyjne regionu

Szczecin jest doskonale przygotowany pod względem zaplecza konferencyjnego i organizowania wydarzeń nawet na wielką, światową skalę. Sale konferencyjne znajdziemy w wielu hotelach znajdujących się w ścisłym centrum miasta. Są one doskonale wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, a wiele z nich ma też ciekawy widok na najważniejsze szczecińskie obiekty.Wszystkie obiekty w których można wynająć sale szkoleniowe w tym regionie znajdują się na stronie - hotele na eventy nad morzem

Sale na szkolenia i konferencje znajdziemy jednak nie tylko w hotelach, ale również w rozbudowanych centrach biznesowych. Oferta tego typu miejsc jest naprawdę spora – można więc znaleźć zarówno wielkie, kilkusetosobowe sale, jak i mniejsze, bardziej kameralne pomieszczenia. Wybierając hotele na szkolenia i konferencje warto brać pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie, a także położenie obiektu na mapie Szczecina. Dzięki temu uczestnicy konferencji i innych branżowych spotkań będą mogli po godzinach korzystać z wielu szczecińskich atrakcji.

Jeśli w Szczecinie nie ma obiektów, które sprostają Twoim oczekiwaniom zachęcamy również to zapoznania się z listą obiektów, które w swojej ofercie posiadają sale na szkolenia i konferencje biznesowe w Gdańsku

Data publikacji: 30.08.2019

Nasi partnerzy