img

Ustka atrakcyjna dla organizatorów szkoleń i konferencji

Konferencja w nadmorskim kurorcie? Dlaczego nie? Ustka to doskonałe miejsce, które w sezonie wakacyjnym tętni życiem, a o każdej porze roku ma wiele do zaoferowania osobom przybywającym do miasta w celach turystycznych czy biznesowych. W Ustce znajduje się wiele hoteli i centrów biznesowych, które są doskonale przygotowane do organizacji konferencji na najwyższym poziomie. A co uczestnicy tych wydarzeń mogą robić po godzinach?

1. Stare Miasto – na starówce można znaleźć sporo pozostałości po czasach, gdy Ustka była zwykłą osadą rybacką. Świetnie zachowana historyczna zabudowa to doskonałe miejsce do zwiedzania, podziwiania zabytków, a także odkrywania lokalnych potraw w lokalach gastronomicznych, knajpkach i restauracjach. W przerwie między obowiązkowymi punktami konferencji warto wybrać się na spacer Starym Miastem i spędzić czas na aktywnym zwiedzaniu.2. Port i molo – są zdecydowanie mniejsze niż porty i mola w największych nadmorskich miejscowościach, ale mają swój niepowtarzalny urok. W porcie zachowało się wiele zabytkowych budowli, a długi deptak wijący się wzdłuż kanałów portowych pozwala na zwiedzenie portu niemal od kuchni i zajrzenie do wnętrz niewielkich statków czy kutrów rybackich. Wzdłuż deptaku również znajdziemy sporo lokali gastronomicznych, w których można spróbować regionalnych przysmaków.

3. Latarnia morska – to miejsce, które pozwoli spojrzeć na Ustkę i okolice z zupełnie innej pespektywy. Po wielu godzinach na konferencji warto nieco się rozruszać i podjąć wyzwanie wspięcia się na szczyt latarni. Ponad dwudziestometrowa wieża wysyła mocne światło, które widoczne jest w nocy na odległość ponad 30 kilometrów. W sezonie wiosenno-letnim latarnia jest udostępniona do zwiedzania, można więc wspiąć się aż na taras widokowy znajdujący się na szczycie latarni.4. Łazienki – to kompleks uzdrowiskowy, który powstał w XIX wieku. Warto wybrać się tam na spacer, aby poczuć klimat dawnego uzdrowiska. W doskonałym stanie jest wiele domów uzdrowiskowych, wiele z nich funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

5. Promenada Nadmorska – jak każde nadmorskie miasteczko, także i Ustka ma swoja promenadę, służącą do długich, nadmorskich spacerów. Piaszczysta plaża, sporo sklepików, stoisk czy punktów gastronomicznych pozwala na aktywne spędzenie czasu nawet przez całe popołudnie czy wieczór. Osoby, które przebywają w Ustce na dłuższej konferencji mogą w przerwie między jednym a drugim dniem poczuć typowo wakacyjny klimat.

Zaplecze konferencyjne regionu

Bogate zaplecze noclegowe i gastronomiczne Ustki zaprasza nie tylko do wypoczynku, ale również do organizacji wielu biznesowych wydarzeń. Sale konferencyjne w mieście i okolicach są doskonale przygotowane do organizowania konferencji i szkoleń na najwyższym poziomie. Organizatorzy wydarzeń branżowych mogą zdecydować się na eleganckie obiekty znajdujące się w centrum miasta lub też na hotele konferencyjne znajdujące się nieco na uboczu, które gwarantują spokój, kameralną atmosferę oraz otoczenie niezwykłej, nadmorskiej przyrody.

Wszystkie obiekty z tego regionu można znaleźć na stronie szkolenia i konferencje nad polskim morzemW poszukiwaniu hoteli na szkolenia i konferencje warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku obiektów. Każdy hotel ma własną ofertę dla biznesu, sale konferencyjne mogą różnić się wielkością, baza noclegowa również może być mniejsza albo większa. Organizacja konferencji w Ustce to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy połączyć efektywne spotkanie biznesowe z możliwością aktywnego wypoczynku i relaksu nad morzem.

Jeśli w Ustce nie znalazłeś obiektów spełniających Twoje kryteria zachęcamy do zapoznania się z listą obiektów posiadających w swojej ofercie sale na szkolenia i eventy firmowe w województwie pomorskim

Data publikacji: 27.08.2019

Nasi partnerzy