img

Ustka - miejsca na szkolenie i konferencje

Początki kurortu sięgają średniowiecza, kiedy powstała tu rybacka osada, a następnie nieprzerwanie była rozbudowywana. Ślady historycznej zabudowy Ustki, które odnaleźć można na Starym Mieście, odzwierciedlają pierwotny układ wsi i są objęte ochroną konserwatorską. Wiele budynków, które usytuowane są w pobliżu portu i molo, powstało na przełomie XIX i XX wieku, bardzo charakterystyczna Czerwona Szopa, gdzie mieściła się baza usteckich ratowników, siedziba Urzędu Celnego z atrakcyjnymi wieżyczkami, ceglany Magazyn Spirytusu, który mógł pomieścić nawet 2,5 miliona litrów wyskokowego płynu, czy same mola i latarnia morska są pamiątkami tamtego okresu. Również Promenada Nadmorska ma swoją historię, to tutaj dla turystów grały orkiestry, a na śniadania zatrzymywał się Otto von Bismarck.
W latach 30-tych XX wieku, Ustka słynęła z leczniczych kąpieli borowinowych i w podgrzewanej wodzie morskiej, pamiątką tamtych lat są Usteckie Łazienki. Dla poszukiwaczy historii II wojny światowej czeka gratka w postaci bunkrów i pozostałości niemieckiej baterii przeciwlotniczej tzw.Bunkry Bluechera. Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej na Promenadzie i Ustecka Syrenka wypatrująca powracających rybaków, to najchętniej fotografowane przez turystów bohaterki miasta. Już o świcie można nabyć świeżą rybę bezpośrednio z kutrów przybijających do portu. Dzieciom spodoba się zapewne MegaLandia, to tajemnicze miejsce, gdzie można znaleźć niesamowicie wielkie przedmioty i ogromnych rozmiarów psa, jabłko czy grzyb.

Ustka


Bardzo ciekawym urządzeniem jest też kładka obrotowa, ta stalowa konstrukcja licząca 58metrów długości, łączy wschodnia i zachodnią część miasta, kładka otwierana jest co godzinę i pozwala pieszo pokonać Słupię. Będąc w Ustce ciężko nie wspomnieć o plaży, część wschodnia to piękna, czysta i szeroka plaża wzdłuż promenady, jedna z najlepiej utrzymanych plaż nad naszym morzem. Kiedy bałtycka pogoda nie dopisuje, zawsze można odwiedzić baseny i Aquaparki, gdzie dostępne są pływalnie sportowe, baseny z rzeką, zjeżdżalnie, baseny solankowe i termalne. Dawny, zabytkowy spichlerz, po renowacjach stał się siedzibą Centrum Aktywności Twórczej, jest to jeden z nielicznych na świecie tego typu ośrodków, skupia między innymi galerię rzeźby, ceramiki czy grafiki komputerowej i sztuki filmowej, prowadzi warsztaty i jest miejscem pracy artystów. Ciekawą propozycją mogą okazać się odwiedziny w Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa, Muzeum Chleba, kilka tysięcy eksponatów i materiałów związanych z piekarnictwem.

Sale konferencyjne w Łebie - 78 km od Ustki

Sale konferencyjne w Jastrzębiej Górze - 124 km od Ustki

Sale konferencyjne we Władysławowie - 127 km od Ustki

Sale konferencyjne w Kołobrzegu - 129 km od Ustki

Sale konferencyjne w Międzyzdrojach - 238 km od Ustki

Data publikacji: 17.02.2020

Nasi partnerzy